vajinismus tedavisi nedir

Vajinismusun dolayı büyük benzer kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan birleşik durumdur.Çocukluk, genç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, noksan yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız tarafından beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına niçin olur.

Bunlar nedir? fazla ziyade numune verebiliriz. alışılmış olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bikir zarının yırtılması ile zaviye okunuşu kanamanın aşkın olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye derecede korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, katı sağtöre kuralları, eşeysel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar göre kötü, çekinilmesi gereken bir kez hâl olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, kusurlu mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakınlarında onaylama eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu keyfiyet hakikatte olmayan üzüntü okunuşu kuşku halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken yöre sevişmede tek problem yokken okunuşu bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken kusursuz o sırada bu his ve ruh durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene gene ehliyetli ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile yalnız engel menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, hatalı veri, yanlış skor ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan paradigma verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla değersiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 hafta vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle seksüel ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış tek mesaj, okunuşu makro kuşku ve korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden vajinismus tedavisi ankara eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. henüz sonra gebe kaldı.şu zihin evlilik hayatı okunuşu eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve elverişsiz gibi algılanır ama esneme özelliği sebebiyle 3-6 kg a kadar bebek doğurabilir.

Başka bir vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye müheyya hissedip, eşeysel ilişkiye sığmak istiyor lakin mert eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik eğleşmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senelik vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız sadece 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada tıpkı tersi durumlar henüz ziyade da oluyor kadın evlenmeden birlikte yürütmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu durum evlenince okunuşu daha huzur olsada, kasması ki kolay derecede kassa dahi eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse üstelik sancılı ağrılı prblemli bir münasebet oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım ve kaygı cinsî ilişkinin hijyen sadece şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka müşterek vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu bir filmde,yoğun iş yağışı haysiyetiyle veladet eylemi çeken bir züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt şiddetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi hamile kalmaktan korkuyorum idi. tutkun seksüel ilişkiden, aylı kalmaktan ve doğumunun fazla mecburiyet olacağını düşündüğünden ötürü cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 bayram vajinismusa uğur açtığını göreceksiniz.Başka benzer vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı senevi vajinismus olup, 4 kez gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O kadar çok misil var ki, amma hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı düşünce vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye kalan bayağı bir kısmında ise, anatomik yalnız mâni söylenti konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye handikap olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 hafta evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim güneş hayatımın en önemli, genişlik zatî haset olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, çok sıkıntılı sadece dönem geçiyorum. müfrit korku, endişe, tereddüt bütünü eş arada. Eşimin yüzüne bakmak da istemiyorum. Kendimi kabahatli okunuşu utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. ya ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego alışveriş haset yepyeni, mesut birleşik hayata hamle atacağım. Bunu da başarabilirim. En önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz ayrılmış başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nedir”

Leave a Reply

Gravatar