5 Temel Unsurları için vajinismus nedir

Vajen girişi çevresindeki kas dokusunun arzu işveli kasılması sonucu seksüel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız müşterek şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun nasıl olduğunu, belirtilerini okunuşu sağaltma yöntemlerini merak eden vatandaşlar da vajinismus hakkında araştırma yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen ancak rahatsızlık. olabildiğince zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren yalnız seksüel mesele olarak vajinismus, çiftlerin seksüel yaşantısını ebedî yönde etkileyen gerçek benzer rahatsızlıktır. İşte, yaratma Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında heves edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağ sırasında ilk sevişmede hiç müşterek dert yaşamayan, hem de lezzet dahi alan kadınlarda cinsî birleşme anı geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut nihayet rütbe ağrılı, baskı şekilde girmesi ile karakterize ancak cinsel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsî birleşme penetrasyon evet hiç olamamakta veya akıbet basamak ağrılı ve acılı bir kez şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen de vajinaya penisin sadece tepesi kısmı girebilmektedir. hem de bu şekilde fazla seyrek de olsa hamile kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin temas sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden esirgemek hakkında yaptığı refleksif birleşik harekettir. Diğer bir deyim ile penisin vajinaya girme simultane erkek kendisini istemsiz bir şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide sadece “kaygı bozukluğu” veya “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı hakkında Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi göre cinsî bağlantı sırasında ağrı olması şart siteye git değildir. bazen hastalar penisin ucunun girmesine müsaade verebilirken bazı hastalar o safhaya de gelememektedir. bununla birlikte birtakım durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar cinsî bağ sırasında kendilerini kastıklarının farkında bile olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda temas sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların sağlam çoğu halen bakiredir.

Tedavisi maksadıyla Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu iyileştirme yöntemleri nesne) isimler altında toplansa bile kişiye özel farklılık gösterir ve de kişiye spesiyal terapi verilir, okunuşu okunuşu hastayı görmeden bazen yorumlar yapılamaz, kuruntu söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu malumat birikimine bağlı olduğu genişliğinde hastanın çözüm isteği, içinde bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar gibi refik desteği okunuşu de sadece fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle konuşma yapmak realist değildir okunuşu vajinismus terapi yöntemi hastanın ihtiyacına bakılırsa belirlenir,

Bazı hastalarda sadece malumat yeterli olurken;

Davranışsal tedavi uygulanır;

Çocukluk dönemi ve valide peder ile ilişkileri içeren dinamik denilen sağaltma yöntemi uygulanır;

Hipnoz okunuşu telkin kifayetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit yalnız iyileştirme yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Temel Unsurları için vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar